03Багато легенд ходить про містичну силу каміння. Вони захищають від неприємностей, зурочення, одним словом служать оберегами. Але вони можуть і наробити шкоди, коли з ними не правильно поводитися. Той, хто використовує їх в лікуванні, повинен не тільки знати про закони карми і чакрах, але й і зв’язків каміння з іменами і знаками зодіака своїх пацієнтів.

Отже розпочнемо з чакр. Чакри – це своєрідні канали кольорової сили, кожна з яких несе потік життєвої енергії. Це – ефірні органи, вони, так би мовити, знаходяться над фізичним тілом і працюють через думки і почуття.

05Перша чакра (муладхара) – копчикова, її колір – червоний. Камені: рубін, корал, гранат, агат, червона яшма, геліотроп. Стихія – земля.

Друга (свадхістана) – селезінка і статеві органи, її колір – помаранчовий, відповідно, камені:сердолік, вогняний опал, помаранчева яшма. Стихія – вода.

Третя (маніпура) – сонячне сплетіння і наднирники. З нею зв’язані всі жовті і золотисті камені: топаз, бурштин, цитрин. Це згідно Східному вченню, – силовий центр людини, місце її рівноваги.

shortЧетверта (анахата) – серцевий центр. Його колір: зелений, каміння – малахіт, ізумруд, нефрит, хризопраз, авнтюрин, зелена яшма. Стихія – повітря.

Пята (вішудха) – горловий центр. Це – щитовидна залоза, миндалини, горло. Зв’язок з нею мають всі блакитні камені, а саме: сапфір, лазурит, аквамарин,бірюза. Вони ж відповідають і шостій чакрі (аджана), зв’язаній з гіпофізом і каменями кольору індиго.

Сьома чакра або сахасрада, (корона або шишковидна залоза) «контактує» з фіолетовими каменями, зокрема, аметистом та флюоритом.